Wzrost świadomości młodzieży na temat cyberzagrożeń dzięki spotkaniom z policją


Dnia 10 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zorganizowali spotkanie profilaktyczne z uczniami jednej ze szkół w mieście. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat cyberzagrożeń oraz odpowiedzialności prawnej, jakie niosą ze sobą działania w internecie. Uczniowie mieli okazję poznać zagadnienia związane z cyberprzestępczością oraz ich konsekwencjami, a także dowiedzieć się więcej o obowiązujących przepisach prawnych.

W spotkaniu uczestniczyli aspirant sztabowy Krzysztof Huzar oraz młodszy aspirant Michał Rzepecki, którzy przeprowadzili wykład poświęcony niezwykle aktualnym zagadnieniom, takim jak korzystanie z sieci. Policjanci podkreślili, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie podczas publikowania treści w internecie, a także zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa związane z udostępnianiem danych osobowych. Uczniowie mieli również szansę zrozumieć, jakie działania mogą prowadzić do konsekwencji prawnych, które mogą dotknąć nieletnich.

Podczas zajęć omówiono także aspekty prawne związane z kontaktami młodzieży z policją. Uczniowie dowiedzieli się o swoich prawach oraz procedurach policyjnych, co pozwoliło im lepiej zrozumieć, jak działa system bezpieczeństwa w ich otoczeniu. Działania te są nie tylko edukacyjne, ale także mają na celu wykształcenie w młodych ludziach odpowiednich postaw społecznych oraz świadomości konsekwencji ich wyborów. Spotkania profilaktyczne są niezbędnym krokiem w increasing bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Świdnicy, a współpraca z szkołami odgrywa kluczową rolę w tym procesie.

Źródło: Policja Świdnica


Oceń: Wzrost świadomości młodzieży na temat cyberzagrożeń dzięki spotkaniom z policją

Średnia ocena:4.79 Liczba ocen:11


Zobacz Także