Ostrzeżenie: Oszuści podszywają się pod policjantów CBŚP

Bianka Kabiesz

Bianka Kabiesz


W Świdnicy ponownie uwidoczniła się problematyka oszustw internetowych, w których przestępcy podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. W związku z rosnącą liczbą takich incydentów, lokalny oddział policji apeluje do mieszkańców o szczególną ostrożność. Otrzymywane e-maile, które mogą wyglądać na oficjalne, zawierają groźby oraz nieprawdziwe informacje mające na celu wyłudzenie danych osobowych.

Według najnowszych komunikatów, oszuści wykorzystują spreparowane adresy e-mail, co utrudnia identyfikację fałszywych wiadomości. Zdarza się, że w takich mailach umieszczane są fałszywe „pieczątki” i inne elementy graficzne, które mają zwiększyć ich autentyczność. Przestępcy często straszą odbiorców rzekomym zajęciem komputerów przez służby oraz grożą konsekwencjami prawnymi, co jeszcze bardziej potęguje lęk potencjalnych ofiar.

Policja przypomina, że kluczowe jest, aby nie odpowiadać na takie wiadomości oraz nie udostępniać swoich danych osobowych. Warto także unikać klikania w podejrzane linki oraz skanowania przesyłanych kodów QR. Każda wiadomość tego typu powinna być traktowana jako atak oszustów. Policja zaleca, aby każdy, kto otrzymał podobne e-maile, zachował wzmożoną ostrożność i skontaktował się z lokalnymi służbami, aby zgłosić próbę oszustwa.

Źródło: Policja Świdnica


Oceń: Ostrzeżenie: Oszuści podszywają się pod policjantów CBŚP

Średnia ocena:4.58 Liczba ocen:24


Zobacz Także