Świdnicka policja ponownie interweniowała w związku z nietrzeźwym kierowcą, który stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego mają na celu eliminowanie osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Tego poranka zatrzymano 55-letniego mężczyznę, który po spożyciu alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę. Sprawa zakończy się w sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy każdego dnia prowadzą kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na lokalnych drogach. W ramach tych działań, w godzinach porannych, patrol w gminie Świdnica zatrzymał do rutynowej kontroli kierowcę pojazdu marki Toyota. Już na wstępie rozmowy, funkcjonariusze zwrócili uwagę na wyraźny zapach alkoholu wydobywający się od mężczyzny.
Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał blisko jeden promil we krwi, co kwalifikuje go jako nietrzeźwego kierowcę. Z tego powodu policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz odebrali prawo jazdy. Teraz 55-latek stanie przed sądem, gdzie grożą mu poważne konsekwencje, w tym kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny. Policja apeluje o rozwagę na drogach i przypomina, że alkohol oraz prowadzenie pojazdu to mieszanka, która może prowadzić do tragicznych skutków.
Źródło: Policja Świdnica
Oceń: Nietrzeźwi kierowcy w Świdnicy – kolejny przypadek zatrzymania
Zobacz Także



