W obliczu zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, rusza kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, mająca na celu przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu. Kolejny raz została podjęta inicjatywa, aby nadać głos rodzinom, które nieustannie zadają sobie pytanie o losy swoich bliskich. Powstała ona w kooperacji polskiej Policji oraz Fundacji ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, z honorowym patronatem Rzeczniczki Praw Dziecka, Moniki Horna-Cieślak. Kampania będzie trwała od 12 do 25 maja, a jej celem jest nie tylko przypomnienie o zaginięciach, ale także promowanie wsparcia dla rodzin w trudnościach.
Statystyki zaginięć dzieci w Polsce są przerażające. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowano ponad 6 300 przypadków, co daje średnio ponad 2 tysiące dzieci rocznie. Najczęściej dotyczą one nastolatków w wieku od 14 do 17 lat, ale znikają również młodsze dzieci. Każde z tych wydarzeń to osobna, nauczycielska historia, pełna emocji i nadziei na powrót bliskich. Policja traktuje każdy przypadek priorytetowo, prowadząc intensywne działania na rzecz odnalezienia zaginionych.
W ramach kampanii przypomniane zostaną historie pięciorga dzieci, które zniknęły przed wieloma laty. Dzięki zastosowaniu techniki progresji wiekowej, mieszkańcy mogą zobaczyć, jak niewinne dzieci mogłyby wyglądać dzisiaj. Wypatrywanie informacji dotyczących zaginionych jest kluczowe, dlatego w ramach kampanii zadaniem każdego z nas jest szerzenie wiedzy oraz edukacja na temat bezpieczeństwa dzieci. 25 maja, w Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, na całym świecie budynki publiczne zostaną podświetlone na niebiesko, jako symbol pamięci i solidarności z rodzinami zaginionych.
Źródło: Policja Świdnica
Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane – Odsłaniamy Prawdziwe Historie Dzieci i Rodzin
Zobacz Także